Nabór- informacje dla zawodników i ich rodziców.

Zapraszamy wszystkich od rocznika 1998 do najmłodszych. Nasi zawodnicy uczęszczają zarówno do klas sportowych jak i do innych szkół. Staramy się stworzyć warunki, żeby każdy zawodnik mógł pogodzić treningi z nauką. W najbliższym roku szkolnym kolejni zawodnicy utworzą klasę sportową. Składki klubowe, nie licząc grupy naborowej, którą prowadzi dwóch trenerów wynoszą 30 zł/miesiąc (w klubach ościennych nierzadko 80 zł).

Mamy zarejestrowanych 323 zawodników, nie licząc tych najmłodszych, którzy nie biorą udziału w rozgrywkach pod patronatem PZPN. W naszym podokręgu więcej zarejestrowanych zawodników mają tylko Górnik Zabrze, Piast Gliwice i Gwarek Zabrze więc uznane ogólnopolskie marki. Jednak w młodszych rocznikach regularnie z nimi wygrywamy. Staramy się by jak największa grupa dzieci miała możliwość uczestniczenia w meczach. Dla nich to największa frajda. Dlatego w najmłodszych grupach mamy pozgłaszane do rozgrywek po dwie drużyny. W tym wieku najważniejsza jest możliwość grania. Na wyniki jest czas później (co nie znaczy że tylko z wszystkimi przegrywamy:). Nasze drużyny niemal w komplecie grają w swoich rocznikowych II Ligach Wojewódzkich. Wiąże się to z koniecznością jeżdżenia po całym Śląsku, ale pozwala jednocześnie rywalizować na wysokim poziomie.

Najstarsi zawodnicy często grają w rozgrywkach w których drużyny przeciwników grają starszymi od naszych rocznikami. Specyfika rozgrywek w Polsce jest taka, że w wieku juniora rozgrywki dla kolejnych roczników są połączone(A1 z A2, B1 z B2). Nie pozostaje to bez wpływu na osiągane wyniki lecz jednocześnie służy to ich rozwojowi. Nie jest naszym głównym celem, żeby najlepsi wychowankowie grali w naszej drużynie seniorów. Choć i ta w większości składa się się z młodzieżowców-naszych wychowanków. Czekamy na kolejnych chłopców z Zaborza i okolic by poszli w ślady Łukasza Skorupskiego i grali w jak najwyższych ligach.

Szczegółowe informacje można uzyskać u trenerów poszczególnych roczników oraz na stronach internetowych.

Nabór - piłka nożna

Jeśli jesteś rodzicem dziecka, które lubi grać w piłkę nożną, lub sam jesteś takim młodym człowiekiem, ta informacja skierowana jest do Ciebie. W naszym klubie mogą podjąć treningi już przedszkolaki i może się to stać w każdej chwili roku szkolnego. Posiadamy 12 grup wiekowych. Kontakt do trenera prowadzącego dany rocznik oraz odnośniki do stron poszczególnych roczników znajdują się w zakładkach Kontakt oraz Strony roczników.

Seniorzy, juniorzy oraz trampkarze już od 9 latków – biorą udział w rozgrywkach ŚZPN Podokręgu Zabrze. Ci najmłodsi często grają ze starszymi od siebie, bo nie ma na danym poziomie wiekowym jeszcze prowadzonych regularnych rozgrywek. Nie przeszkadza to im w uzyskiwaniu bardzo dobrych rezultatów.

Roczniki najmłodsze biorą udział w „Śląskiej Lidze Maluchów” oraz różnorakich turniejach.

Nasza baza treningowa i obiekty, dzięki dobrej współpracy z samorządem oraz przy nieocenionej współpracy ludzi dobrej woli z roku na rok się poprawia.

Baza:

1. Główna płyta trawiasta 90 x 61m na

2. Pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią z oświetleniem.

3. Boisko Orlik przy Szkole Podstawowej nr 16 w Zabrzu

4. Boisko do piłki plażowej

5. W okresie zimowym hala w obiekcie MOSiR przy ul. Wolności (dawna Pogoń Zabrze ) i w S.P. nr 17 w Zabrzu.

Zawodnicy MKS Zaborze mają możliwość nauki zdawania matury w Zespole Szkół Sportowych im J. Kusocińskiego w Zabrzu. Posiadamy tam klasy sportowe. Chłopcy, którzy nie mają możliwości uczęszczania do klasy sportowej, swoje zajęcia mają w godzinach popołudniowych.

Zespół Szkół Sportowych im J. Kusocińskiego w Zabrzu

ul. Płaskowickiej 2 tel.: (32) 271 18 23 http://www.zss-iskra.com . Dojazd autobusami 840, 6, 89,234 i wszystkimi tramwajami jadącymi ul. Wolności w rejonie Zaborza.

W skład zespołu wchodzą szkoły:
- Szkoła Podstawowa Nr 19 sportowa
- Szkoła Mistrzostwa Sportowego
- Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego
- Gimnazjum Nr 19 sportowe
- X Liceum Profilowane.

Co roku w czasie ferii zimowych i wakacji organizowane są obozy sportowe. Często wyjeżdżamy do ośrodka „Banderoza” w Głuchołazach. Drużyny młodzieżowe biorą udział w turniejach w kraju i zagranicą m.in. na Słowacji, we Francji czy w Niemczech.

Koordynator Piotr Cichoń
e-mail: cichypitr6712@interia.pl