silesia_lubomia

Utworzono:

02.10.2017

Podział punktów w meczu Unii Książenice z Silesią Lubomia

Remisem zakończył się rozgrywany w ramach VIII kolejki, II grupy ZINA ligi okręgowej, pojedynek Unii Książenice z Silesią Lubomia. Obie drużyny zdobyły w tym meczu po jednej bramce.

Pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola mieli gospodarze. Już w 8 minucie na bramkę Tomasza Bąkowskiego strzelał Mateusz Skalik.

Ofensywne zapędy gospodarzy zostały nagrodzone w 22 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne, instynktownie, kolanem piłkę do bramki Silesi skierował Artur Tumula.

Drugie 20 minut pierwszej połowy przyniosło kibicom wiele emocji. Drużyny raz po raz szturmowały swoje bramki. W 35 minucie boisko musiał opuścić kontuzjowany Marcin Jasiak a w jego miejsce pojawił się Bartosz Jęczmionka.

Zmiennik potrzebował zaledwie dwóch minut by wyrównać stan meczu. Precyzyjną główką wykończył wrzutkę Macieja Kocztorza i w Książenicach było już 1:1. Przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę wynik nie uległ zmianom.

Druga odsłona nie przyniosła już tak wielu emocji jak pierwsze 45 minut. Poza jedną stu procentową okazją gospodarzy brak było okazji bramkowych. Tego dnia w wyśmienitej formie byli również obaj bramkarze, Mateusz Niemiec i Tomasz Bąkowski. Dlatego ostatecznie spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

Unia Książenice – Silesia Lubomia 1:1 (1:1)

1:0 Tumula 22 min.

1:1 Jęczmionka 35 min. (głową)

Sędziował Tomasz Izydorczyk (Zabrze). Widzów ok.75.

Unia: Niemiec - Siedlok, Tumula, Kaczmarczyk, Malcher – Skalik (43. Adamczyk), Tomas (53. Adamkowski), Przybyszewski, Stopa – Kuczera (60. Drapacz), Kołodziejczyk. Trener Marcin KOCZY.

Silesia: Bąkowski – Jasiak (32. Jęczmionka), Zacharko, Dembowy, Biły – Brzoska, Matuszek, Kocztorz, Kamczyk, Kopel, - Siedlaczek. Trener Ireneusz GABRYSIAK.

Żółte kartki: Siedlok (dwie), Kaczmarczyk – Kamczyk, Kopel